Denizbank Kurtaran Hesap Nedir?

Denizbank Kurtaran Hesap beklenmedik anlarda yaşanan nakit sıkıntısına karşı çözüm sunan kredili mevduat hesabı olarak tanımlanır. Haftanın yedi günü yirmi dört saat boyunca kullanılabilecek durumda olan bu hesaptan taksitli ve on iki aya varan vade seçenekleri ile nakit çekilebilir. Denizbank tarafından sunulan bu hizmetten yararlanabilmek için başvuru yapılmalıdır. Böylece hesapta limit olmasa bile nakit ihtiyaçları karşılanabilir.

Denizbank Kurtaran Hesap Başvurusu Nasıl Yapılır?

Denizbank Kurtaran Hesap başvurusu için banka şubesinin yanı sıra cep telefonuyla da başvuru yapılabilir. Bunun için telefondan KURTARAN yazılıp bir boşluk bırakılıp TC kimlik numarası yazılarak 3280’e SMS gönderilir. Gönderilen kısa mesajdan sonra başvuru sonucu beş dakika içerisinde ilgili numaraya iletilir. Başvuru olumlu sonuçlandığı takdirde açılabilecek kredili mevduat hesabının limiti kısa mesaj ile bildirilir. Bu aşamadan sonra yapılması gereken en yakın Denizbank şubesine gitmektir. İşlemlerin tamamlanabilmesi için nüfus cüzdanı, yerleşim belgesi ya da resmi faturaya ihtiyaç vardır.

Denizbank Kurtaran Hesap Özellikleri

Denizbank kurtaran hesap faizleri kullanılan gün kadar işler. Dolayısıyla kullanılmayan günler için herhangi bir işlem yapılmaz. Denizbank banka kartı var ise Kurtaran Hesap Maestro ve Electron kart kabul eden tüm alışverişlerde kullanılır. Nakit sıkıntısı yaşanan durumlarda on iki aya varan taksit seçenekleri ile ihtiyaç giderilebilir. Buna ek olarak hesaba elektrik, telefon ve su gibi faturalar otomatik ödeme şeklinde bağlanır. Bu sayede fatura ödemeleri gecikmeye girmeden zamanında ödenir.

Denizbank Kurtaran Hesap Limiti

Kurtaran Hesap bünyesinde kullanılabilecek minimum limit 200 TL şeklinde belirlenir. Yapılan nakit çekimlerinin geri ödemeleri 12, 9, 6 ve 3 ay taksit ile yapılabilir. Ödemelerin yapılacağı ilk taksit bir sonraki ayın son iş günü olur. Kurtaran Hesap limitinden taksitli kullanım hesapta para olsa bile gerçekleştirilir. Aylık belirlenen taksit tutarı ödenemediği takdirde taksit tutarı içindeki anaparaya Kurtaran Hesap faizi uygulanır. Yapılan işlemlere yönelik olarak ekstre bir sonraki ayın ilk haftasında hesap sahibine iletilir. Ekstrede yer alan asgari tutarın belirtilen son ödeme tarihine kadar mutlaka ödenmesi gereklidir. İsteğe bağlı olarak ekstre mail adresine de gönderilebilir.