Devlet Memuruna Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Devlet memurlarına toplu konut edindirme amacı projesi dışında diğer bankalar faizsiz kredi imkanı sunmamaktadır. İhtiyaçlarınızı bankaların devlet memurları için sunduğu ihtiyaç kredilerinden faydalanarak giderme imkanına sahipsiniz. Devlet memuruna faizsiz kredi veren bankalar olmasa da devlet memuruna özel ihtiyaç kredisi veren bankalar Vakıfbank, Denizbank, Garanti Bankası, Akbank ve diğer bankalardır.

Denizbank

Denizbank kamu çalışanlarına özel olarak 36 ay vade imkanı sunarak %1,58 faiz oranıyla 50 bin TL’ye kadar ihtiyaç kredisi imkanı sunar. Denizbank ihtiyaç kredisine başvurmak için şu belgeler gerekir: Nüfus cüzdanının aslı ve fotokopisi, gelir belgesi, kamu kimlik kartı, ikametgah ve son aya ait resmi fatura örneği gerekmektedir.

 Garanti Bankası

Kamu kurumlarında çalışan kişiler için ihtiyaç kredisine ihtiyaç duyanlara özel %0,8 faiz oranı ve 60 aya kadar vadeler ile tam 50 bin TL kredi Garanti Bankası’nda mevcuttur. Üstelik kamu kurum belgesine ihtiyaç duyulmamaktadır.

 ING Bankası

Yalnızca devlet memurlarının yararlanabildiği fırsat ile ING Bank üzerinden %1,39 faiz oranı ile 50 bin TL’ye varan kredi imkanları sunulmaktadır. Vade aralığı 3 ila 36 ay arasındadır. Kredinin tahsis ücreti kredi tutarının sadece %0,5’i miktarındadır. Nüfus cüzdanı ile beraber başvuruda bulunabilirsiniz.

 Vakıfbank

Kamu personellerine özel olarak taksitli ihtiyaç kredisinden kamu kurum ve kuruluşlarında çalışacak olan memurlar ya da kadrolu işçiler ve TC Emekli Sandığı, Sosyal Sigortalar Kurumu, Bağ-Kur Emeklileri faydalanabilmektedir. Bin ile Yedi Bin TL arasında verilen kredinin en fazla 36 aya kadar vadesi vardır ve %1,29 faiz oranı ile sadece memurlara özel ihtiyaç kredisi şeklinde verilmektedir.

 Akbank

Akbank devlet memurlarına anında kredi kampanyası ile beraber yararlanmak isteyenlere toplamda 75 bin TL tutarında kredi kullanımında %1,16 faiz oranı ile yararlanabilirler. Ayrıca kredi kullandıklarından ötürü kredi kullanım ücreti olarak 210 liralık bir bedel ödemeleri gerekmektedir. Bu kredinin diğer avantajlarından biri de toplamda 3 aya kadar kredi ödeme erteleme imkanı bulunmasıdır.

 Halkbank

Halkbank devlet memurlarına özel olarak uygun vade ve avantajlı faiz oranları ile tüm ihtiyaçlarınız için gereken finansmanı kolay bir şekilde sağlamaktadır. 50 bin TL’ye 36 aya kadar varan vade imkanı ile 1,29 faiz oranı ile ister masrafsız isterseniz de uygun faiz kredi imkanında faydalanarak bütçenizi çok fazla aşmadan kredinizi oldukça kolay bir şekilde geri ödeyebilirsiniz.

 Türkiye İş Bankası

İş Bankası kamu kuruluşu çalışanlarına özel olarak kredi imkanı sunan bankalar arasındadır. Vade miktarı 48 aya kadardır. Eşit faizli olarak ya da bankalar tarafından özel bir şekilde hazırlanmış ödeme planı ile beraber kredinizi kolay bir şekilde ödeyebilirsiniz. SMS ile başvuru imkanı da mevcuttur. Nakit yazarak boşluk bırakıp tc kimlik numaranızı kredi miktarını ve aylık gelir yazıp 4402’ye kısa mesaj olarak göndermeniz yeterlidir. Kredi onayı alıp almadığınız yaklaşık birkaç dakika içerisinde belirlenir. Bunun haricinde İş bankası şubelerinden, internet bankacılığından da başvuruda bulunabilirsiniz.

Bu yazıda devlet memuruna faizsiz kredi veren bankalar olmadığı için en düşük faizle kredi veren bankaları ele aldık. Ayrıca aşağıdaki yazı da işinize yarayabilir.

Yazı önerisi
Eğer dilerseniz “En Düşük Faizli Kredi Veren Bankalar” yazımıza da göz atarak bilgi edinebilirsiniz.