Yaz ayların gelmesiyle birlikte, en uygun tatil kredisi veren bankalar birçok tatil kredisi kampanyasının reklamlarını vermeye başladı. Bankalar arasında son yıllarda yaşanan yüksek rekabet müşterilere fayda olarak döndü. Birbirinden farklı avantajlar sunan bu kredi tipi için bankalar tarafından sağlanan avantalar hakkında, yazımızın devamında detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

Bankalar, mevcut müşterilerini korumanın yanı sıra yeni müşterilere de sahip olmak istiyor. Yaz aylarında bu potansiyeli artırmak adına birçok kredi kampanyası düzenliyor. Bu kredilerin arasında en çok bilinenlerden birisi evlilik kredisi. Bir diğeriyse en fazla tercih edilen krediler arasında yer alan düşük faizli tatil kredileri olarak karşımıza çıkıyor. Tatil ihtiyaçlarınızı kolaylıkla karşılayabileceğiniz bu krediler genellikle miktar olarak biraz düşük talep ediliyor. Kredi notu ortalama seviyelerde olan tüketicilerin kredi başvurularının da rahatlıkla olumlu sonuçlandığını söyleyebiliriz.

En Uygun Tatil Kredisi Veren Bankalar

Düşük faizli tatil kredisi veren bankalar vermiş oldukları kredileri tatil kredisi olarak adlandırıyor. Yine de bu kredilerde uygulanan prosedür normal ihtiyaç kredilerinde olduğu gibidir.

Garanti Bankası Tatil Kredisi

Özellikle maaş müşterilerine önemli avantajlarla kredi veren bankalardan birisi olan Garanti Bankası, maaş müşterisi olanlara 6 bin TL’ye kadar tatil kredisi vermektedir.

Maaş müşterileri dışında yeni müşteriler kazanmak için diğer tüketicilere de kredi imkanı sunan Garanti Bankası, maaş müşterilerine %1,29 faiz oranlarıyla hizmet verirken, maaş müşterisi olmayanlara ise %1,32 faiz oranı uygulamaktadır. 6 bin TL kredi için 36 aya kadar vade seçenekleri sunan banka, kredide hayat sigortası yaptırılması talebinde de bulunmaktadır.

Akbank Tatil Kredisi

Vermiş olduğu ihtiyaç kredisi ve türevleri için taksit erteleme imkanı sunan Akbank, uygun faiz oranlarıyla tatil kredisi veren bankalar arasındadır. 3 ay ertelemeli kredi hizmetinden yararlanabileceğiniz bankanın tatil için talep edilen kredi miktarı kredi notunuza göre değişiklik göstermekle birlikte, ortalama 10 bin TL kredi vermektedir.

36 aya kadar vade seçenekleri sunan bankanın uyguladığı faiz oranları, vade seçeneklerine ve kredi tutarına göre değişiklik göstermektedir. Kredi notu yüksek olanların Akbank müşterisi olsun ya da olmasın rahatlıkla kredi alabilecekleri banka, kredi notunuzun risk grubuna yakın olması halinde kefil ya da ek teminatlar isteyebilmektedir. Kredi başvurusunu Akbank müşteri temsilcisini arayarak, mobil ve internet şubesi üzerinden ya da banka şubesine bizzat giderek yapabilirsiniz.

Türkiye İş Bankası Tatil Kredisi

Kısmen devlete ait bankalardan birisi olan Türkiye İş Bankası, normal ihtiyaç kredileri faiz oranlarına göre daha ideal seçeneklerle tatil kapsamında değerlendirmek için kredi hizmeti vermektedir. 36 aya kadar vade yapan ve 10 bin TL’ye kadar tatil kredisi imkanı sunan banka, ortalama yüzde 1,54 oranında faiz almaktadır.

Bankadan çekeceğiniz kredi faiz oranları, kredi tutarı ve vade seçeneklerine göre küçük farklılıklar göstermektedir. Kredi başvurunuzu mobil, internet, telefon bankacılığı gibi bankacılık kanallarının yanı sıra, banka şubesine giderek de yapmanız mümkündür.

Yapı Kredi Bankası Tatil Kredisi

Düşük faizle tatil kredisi veren bankalar arasındaki Yapı Kredi Bankası, ülkemizin ve hatta dünyanın sayılı holdingleri arasında yer alan KOÇ Şirketler Grubu’na ait bir bankadır.

36 ay vade seçeneği sunan banka, 10 bin TL’ye kadar tatil masraflarınız için ihtiyacınız olan finansal kaynağı sağlamaktadır. Bankanın vermiş olduğu diğer bireysel krediler kapsamında değerlendirilen bir kredi olsa da, normal ihtiyaç kredilerine oranla küçükte olsa farklı avantajlar sunmaktadır. Başvurularınızı yine internet, mobil ve şube bankacılığı üzerinden yapabilirsiniz.

Denizbank Tatil Kredisi

En kolay kredi veren bankalar listesindeki Denizbank, aynı zamanda en uygun tatil kredisi veren bankalar listesinde de yer almaktadır. Faiz oranları diğer bankalara göre biraz yüksek olsa da, diğer bankalara nazaran daha kolay kredi imkanı sağlaması ve düşük kredi notuna sahip olanlara da kredi vermesi nedeniyle, sıklıkla tercih edilmektedir.

36 ay gibi geri ödemesi rahat vade seçenekleriyle kredi veren bankadan, kredi notunuza göre 15 bin TL’ye kadar tatil kredisi alabilmek mümkündür. %1,84 faiz oranının uygulandığı banka kredisinde, vade sayısı ve kredi miktarına göre faiz oranlarında değişiklik görülebilmektedir. Banka şubesinden ya da internet ve mobil bankacılık üzerinden, bankanın sunmuş olduğu kredi için başvuru yapabilirsiniz.

QNB Finansbank Tatil Kredisi

Türkiye’nin son yıllarda popülaritesi oldukça artan bankalarından birisi olan QNB Finansbank, tatil için gereksinim duyduğunuz finansal ihtiyacı avantajlı kredi seçeneğiyle karşılayabileceğiniz bir kuruluştur.

Toplam 36 ay vadeli kredi alabileceğiniz banka, 10 bin TL’ye kadar yüzde 1,48 faiz oranlarıyla hizmet vermektedir. Yine diğer bankalarda olduğu gibi, çekeceğiniz kredi miktarı ve vade seçeneklerine göre faiz oranlarında küçük değişiklikler olmaktadır. Başvurularınızı banka şubesine giderek, çağrı merkezini arayarak ya da internet ve mobil şube üzerinden rahatlıkla yapabilirsiniz.

ING Bank Tatil Kredisi

Sunduğu birçok avantaj ile en uygun tatil kredisi veren bankalar listemize aldığımız ING Bank, kredi notu düşük olan tüketicilere de kolay kredi vermesiyle tanınan bankalardan birisidir. 36 ay vadeyle toplamda 10 bin TL kadar kredi çekebileceğiniz banka, ortalama 1,64 faiz oranı uygulamaktadır. Vade seçenekleri ve kredi tutarına göre değişkenlik gösteren faiz oranları, bankaların genel olarak vermiş olduğu ihtiyaç kredisi ortalamalarına yakındır.

Kredi başvurularını hızlı bir şekilde sonuçlandıran ING Bank tatil kredisi için banka şubesine gidebilir, mobil veya internet bankacılığının yanı sıra çağrı merkezini arayarak başvuruda bulunabilirsiniz.

Vakıfbank – Jolly Tur Seyahat ve Tatil Kredisi

Tüm tatil ve seyahatleriniz için yararlanabileceğiniz Vakıfbank seyahat kredisi, farklı bankacılık kanallarının yanı sıra SMS ile başvuru yapabileceğiniz kredilerden birisidir.

Jolly Tour şirketi ile anlaşmalı olarak çalışması nedeniyle tatil kredisi konusunda önemli avantajlar sunan bankanın sunduğu bu krediye başvurmak için, telefonunuzun mesaj bölümüne TIK yazdıktan sonra aralarında boşluk bırakarak T.C kimlik numaranızı ve aylık belgeleyebileceğiniz geliri yazarak 5724 SMS hattına göndermeniz yeterlidir.

Örnek: TIK 12345678901 3500 yazıp 5724’e gönderebilirsiniz.

Vakıfbank’a 3000 TL’ye kadar gelir belgesiz kredi başvurusu yapabiliyorsunuz.  3000 TL ve üzerindeki tutarlar için kredi notunuza bağlı olarak gelir belgesi talep edebilmektedir. 24 ay vade seçenekleri ile 10 bin TL’ye kadar kredi veren bankanın kredi faiz oranları, ortalama 1,48 civarlarında seyretmektedir.

Ziraat Bankası Tatil Kredisi

Devlet destekli bankalardan en fazla tercih edileni olan Ziraat Bankası, tatil masrafları için maddi kaynak arayanlar için avantajlı seçeneklerle kredi hizmeti vermektedir. Bu banka, tatil kredisini bireysel ihtiyaç kredisi kapsamında değerlendiriyor. Kolay kredi vermesi sebebiyle faiz oranları ortalamanın biraz üzerinde olan bankadan, yüzde 1,87 gibi faiz oranlarıyla kredi almak mümkündür.

Bankanın vermiş olduğu krediye başvurmak için Ziraat Bankası şubelerine gidebilir, mobil ve internet bankacılığı kanallarını kullanabilirsiniz.

En uygun tatil kredisi veren bankalar ve vermiş oldukları kredinin şartları hakkında, ön bilgilendirme yaptık. Hangi bankadan kredi çekeceğinize karar verdikten sonra ya da daha fazla emin olmak için, bankayla irtibata geçebilirsiniz. Sitemizde vermiş olduğumuz bilgiler sıklıkla güncelleniyor olsa da, en güncel bilgilere bankanın kendi internet sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz. En uygun tatil kredisi veren bankalar hakkında sormak istediklerinizi, aşağıdaki yorum kısmından bize ileterek daha detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Dilerseniz şu yazımızı da okuyabilirsiniz: SMS ile kredi veren bankalar