2019 yılında ev hanımlarına kredi veren bankalar ve talep edilen belgeler bu yazıda.

Bankalar kredi vermek konusunda çalışmalarına hız kesmeden devam ederken, yeni 2019 yılında ev hanımları için yeni düzenlemeler getirildi. Konu hakkında tüm bilgiler ve gerekli şartları bulabilirsiniz.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2019

Zaman ilerledikçe tüm bankalar artık her alanda kredi verme konusunda şartlarını ağırlaştırmaya başladılar. Özellikle ev hanımlarının kredi çekmek için ihtiyaç duyduğu kriterler yerine getirilse de, birçok banka tarafından risk grubuna dahil ediliyor. Fakat Ziraat Bankası, Garanti Bankası, ING Bank, Denizbank ve Akbank nakit para ihtiyacı duyan hanımlara yardımcı olmaya devam ediyorlar.

Ev-hanımlarına-kredi-veren-bankalar-2019

Ev Hanımlarının Kredi Çekmek İçin Bilmesi Gerekenler

Bankaların rahat kredi verdiği alanların başında, öncelik olarak iş kurmak, ev almak, araba almak ve ihtiyaç kredisi kullanmak isteyenler gelmekte. Neredeyse bütün bankalar ödemekte oldukları miktarları geri alma hususunda oldukça fazla problem yaşamakta. Durum böyle olunca ödenecek rakamlar, kredi kullanacak kişilerden talep edilen nitelikler, evrak yoğunluğu ve diğer gereklilikler oldukça zor ve karmaşık bir hal aldı. Normal koşullarda bile ödeme yapma konusunda tedirginlik yaşayan bankalar otomatik olarak, geliri olmayan hiç kimseye destek sağlamayacaklardır.

ev-hanımları-nasıl-kredi-çekebilir

ev hanımları nasıl kredi çekebilir

Bu nedenle başlıca bilinmesi gereken kural, resmi kayıtlara dayalı bir gelire sahip olunması gerektiğidir. Ev hanımlarına kredi kartı verme konusunda birçok banka yardımcı olsa da, en az bir kira geliri olmayan hanımlar için temkinli yaklaşmaktalar. Ev hanımlarına kredi veren bankalar maksimum 36 ay vadeli çalışmaktalar. Daha önce kullanmış olduğunuz kredi kartları ödemeleri ve çekmişseniz kredi taksitlerinizin ödeme düzeni hayati önem taşımakta. Burada yaşamış olduğunuz problemler sistemde her zaman için kayıtlı bulunmaktadır. Düzenli ve sorunsuz bir ödeme geçmişsi size artı puan kazandıracaktır.

‘’ Bankalarla herhangi bir sorunu olmayan ev hanımları, kredi çekerken zorluk yaşarlar mı? ’’

Çalışmayan birçok ev hanımı kredi çekebiliyor. Bunun için en temel kural bir işletmeye ortak olmaları veya belgeli bir aylık kazanç geliri belirtmek mecburiyetiyle. Daha önceki yapmış olduğu harcamalar kayıt altında ve düzenli olarak, aksatılmadan ödenmiş olması gerekmektedir.

Okumakta olduğunuz gereklilikleri yerine getirebiliyorsanız, çekmek istediğiniz miktar makul bir rakamsa kesinlikle bir sorun yaşanmayacaktır. Sonuç olarak geri ödeme garantisi sunabileceğiniz birisi olduğunuz kanısına varılırsa, risk grubuna dahil edilmediyseniz, hiçbir problem yaşanmayacaktır.

Ev Hanımlarına En Kolay Krediyi Hangi Bankalar Veriyor?

Tıpkı geçmiş yıllarda olduğu gibi birçok banka ev hanımlarına kredi verirken ince eleyip sık dokusa da 2019 yılında özellikle kadın tüketicilerin yanında olan bankalar mevcut. Bu bankalar bazen çeşitli ek belgeler istese de genelde ev hanımlarına kredi kullandırma konusunda diğer bankalara göre daha avantajlılar.

Ziraat Bankası Ev Hanımlarına Kredi

Ziraat Bankası tarihi boyunca her zaman için ev hanımlarına kredi çekme konusunda yardımcı olmuş ve olmaya da devam etmektedir. Özellikle yeni yılla birlikte uygun faiz oranları ve değerlendirmelerin imtiyazlı hazırlanması tamamen kullanıcıların lehine oldu.

ziraat-bankası-ev-hanımı-kredisi

ziraat bankası ev hanımı kredisi

2019 yılında 2.07 oranında başlayan kredi faizleri talep edilen ay arttıkça ona göre şekilleniyor. Ziraat Bankasının 5.000 TL kredi için talep ettiği faiz oranı 2.15’tir.

Bu sayede 36 aylık bir taksitlendirme yapmanız durumunda aylık 214 TL miktarında geri ödeme yapmanız gerekmektedir.
10.000 TL tutarında bir miktar çekmek istediğiniz faiz oranı yine 2.15 olup, 36 aya bölmek istemeniz durumunda her 426 TL geri ödemeye başlarsınız.
Ev hanımı olarak çekmek istediğiniz kredi tutarı 20.000 TL olarak ayarlanmış ise 36 ay vade süresince 859 TL aylık ödemeler haline bölünecektir.
Karar vermeniz halinde uygun şartları yerine getirmeniz, bazı durumlarda kefil veya başka bir teminat görevi görecek ekstra gerekliliklerle karşılaşabilirsiniz. Her şube için geçerli olmasa da başvuru yaptığınız nokta kendine özel ve ihtiyaç gördüğü başka gerekçeler de sunabilmektedir. Bunun bilgisini almadan hareket etmeniz, zaman kaybına yol açacaktır. Bu nedenle genel olarak riskli bir başvuru yapacağınızı düşünüyorsanız merkez şubelerden hareket etmeniz daha doğru bir karar olacaktır.

kadınlara-özel-kredi-veren-bankalar

kadınlara özel kredi veren bankalar

Denizbank Ev Hanımlarına Kredi

Denizbank ev hanımlarına kredi veren bankalar arasında en iyilerden biri. Denizbank’ın ev hanımlarına sunduğu kredi olanaklarını bu senede yenilenmeye devam etti. Tartışmasız en rahat kredi veren bankalar arasında başta gelen ve kredi faizlerindeki dengeli gidişi en normal olan bankadır. Ayrıca kendi adına kredi çıkmaması, uygun görülmemesi ve riskli olarak algılanan hanımlar, eşlerinin maaş bordrosuyla da oldukça rahat bir şekilde kredi kullanabiliyorlar. Bir diğer fırsatta üzerinize olan taşınmaz malların, bankaya ipotek edilmesinden geçiyor. Üzerinize ev veya diğer gayrimenkullerden birisi varsa, otomatik olarak kendi adınıza da işlem yapabilir ve kredi hakkınızı kullanabilirsiniz.

Denizbank-ev-hanımlarına-kredi

Denizbank ev hanımlarına kredi

Ev hanımlarına uygulanan faiz oranları bu sene 2.62 oranında ilerliyor. İhtiyaç duyduğunuz miktar ve taksitlendirme konusu da size göre şekillenmektedir.

Denizbank 5.000 TL kredi tutarına 2.98 kredi faiz oranı uygulayıp, 248 lira taksit bedeli belirlemektedir.
10.000 TL kredi çekmek isteyen ev hanımlara 36 ay vadeli olup, her ay 496 TL bedelinde taksitlendirme yapılmaktadır.
Bankanızdan 20.000 TL gibi bir rakam talep ettiğinizde yine 36 aya 993 TL bedelinde taksit tutarı karşılığında çekebileceksiniz.

Garanti Bankası Ev Hanımlarına Kredi

Garanti Bankasının ev hanımlarına kredi çekmek için sunmuş olduğu fırsatlara göz atmadan, kredi kullanmayın. Bütün ev hanımlarına kredi veren bankalar gibi Garanti’de de genel anlamda öncelik her zaman için iş kurmak isteyen ev hanımlarına karşı tanınmaktadır. Özellikle ek geliri olan ve banka tarafından sakıncalı bir özgeçmişe sahip olmayan tüm hanımlar sorunsuz bir şekilde kredilerini kullanabilirler.

KOSGEB Ev Hanımlarına Kredi Veriyor mu?

KOSGEB iş kurmak isteyen ev hanımlarına hibe krediler vermeye 2019 yılında da devam ediyor. Anlaşmalı oldukları bankaların prosedürlerini yerine getirmeleri halinde %0 faiz oranlarıyla hanımların hayallerine kavuşmaları sağlanıyor. Kadın girişimciler için uygun görülen bankalar, işleyiş ve miktara göre değişim gösterecektir. Ödenecek en yüksek tutar 50.000 TL olup, geri ödemesiz hibe statüsünde ödenecek bir paradır.

Kosgeb-ev-hanımı-kredisi

Kosgeb ev hanımı kredisi

Bu yazıyı da okumalısınız: Altın hesabı nasıl açılır?

Ev Hanımlarının Kredi Çekebilmeleri İçin Gerekli Evrak Belgeler Nelerdir?

Kredi çekmek isteyen ev hanımlarının bilmesi gerekenlerin başında, yasal takip gelmektedir. Herhangi yasal takip sürecinde olmamaları gerekmektedir. Yani normal sicillerinin temiz olması, polis ve mahkeme takibi gibi durumlarla muhatap olmamaları gerekmektedir. Bu durumla ilgili bir sorun yoksa normal banka sicillerinin de temiz olması şarttır.

Özellikle kredi notu verilen puanlama sistemi düşük seviyelerde olan birinin hiçbir şekilde kredisi onaylanmayacaktır.  Yani kredi notunuz düşükse pek şansınız yoktur. Kredi kartı ekstrelerinizin zamanında ödenip, ödenmemesi gibi konular her zaman için kredi puanlamalarını belirleyen özelliklerdir. Kullanılmak istenen miktarın bankanızı sunduğu ölçüde olması gerekmektedir. 20.000 TL üzerinde bir talepte bulunmanız halinde, kefil ve ipotek edilecek olan tüm varlığın resmi kayıtları gerekmektedir. Yasal işlemlerde üzerinize kayıtlı olmayan hiçbir beyan kabul edilemez. Bu nedenle tüm işlemlerin başlaması ve her şeyden önce başvuru yapmak için bu belgelere sahip olmanız gerekecektir.

ev-hanımlarına-hangi-bankalar-kredi-veriyor

ev hanımlarına hangi bankalar kredi veriyor

Resmi olarak gelir beyanı en temel kuralların başında gelmektedir. Düzenli olarak taksitlerinizin ödeneceğine banka görevlileri onay vererek, başvurunuzu işleme koyacaktır. Bunun için her ay aksatmadan gelir elde ettiğinize dair resmi olarak evrak sunmalısınız. Her ne sebeple ve miktarda olursa olsun ev hanımlarına kredi kullanmak için 36 ayı aşmayan bir taksitlendirme süreci belirlenecektir. Bununla birlikte en yüksek miktar ortalama olarak 25.000 TL civarındadır. Böyle bir miktara ulaşmak için şubeler kendilerini garanti altına almak, eşinizin izni veya başka bir belge isteme hakkına sahip olurlar, bu durum da diğer maddeler kadar önemlidir.

Normal kredi çekimlerinde talep edilen nüfus cüzdanı, eş rızasına bağlı ipotek belgeleri sizlere detaylı bir şekilde aktarılacaktır. Ev hanımlarının kredi çekmek için ihtiyaç duyduğu kriterler tam olarak bunlardır, kişisel olarak talep edilen bir durum için özel görüşmelerinizde yönlendirileceksinizdir.

Ev hanımlarına kredi veren bankalar listesi güncel kampanyalara güncellenirse yazımıza da eklenecektir.