Gelir belgesiz kredi veren bankalar 2019 yılında da en çok aranan konulardan biri. Gelir belgesi, evrak istemeden kredi veren bankalar aşağıdaki gibidir.

Gelir durumunun bankaya ibraz edilmeden kredi çekilmesi, bankacılık mevzuatına göre mümkün değildir. Vatandaşların çektikleri kredileri geri ödeyip ödemeyecekleri, gelir durumuna göre bankalar tarafından başvuru sırasında değerlendirilmektedir. Öte yandan düzenli bir maaşı veya geliri olmasa da kişilerin vadeli mevduatlarının olması, tapuları kendilerine ait olan gayrimenkullerinin bulunması, herhangi bir taşıt sahibi olmak gelir belgesiz kredi çekilmesine imkan sağlamaktadır.

Bankalar, kredi başvurusunda bulunan vatandaşların düzenli gelir sahibi olmaları, kredi sicil notunun kredi kullanmaya müsait olması ve istenilen diğer koşulların tam olarak yerine getirilmesi halinde kredi finansmanı sağlamaktadır. Bununla birlikte kefil, teminat veya ipotek göstererek ya da daha düşük ihtiyaçlardaki acil nakit ihtiyaçlarında kredi kullanılmasının yanı sıra kredi kartına taksitli nakit avans çekerek de gelir belgesiz kredi çekilmesi mümkündür.

Gelir Belgesiz Kredi İstenen Belgeler

Gelir belgesiz acil nakit ihtiyaçlarının karşılanmasında kredi kartına taksitli nakit avans fırsatları ile bankalara başvurmadan finansman sağlanması mümkündür. Kredi kartı sahibi olan kimseler, kredi kartı limitleri oranında nakit çekerek uygun faizlerle acil ihtiyaçlarına çözümler üretebilirler. Ayrıca vatandaşlar kullandıkları krediyi taksitlendirerek kredi kartı ekstresine göre düzenli ödemeler ile nakit avansları taksitlendirme fırsatına sahiptir.

Kredi kartı sahibi olmayan kimseler ise kredi başvurusunda bulunarak gelir belgesiz kredi veren bankalar tarafından sunulan kredi seçeneklerinden faydalanabilirler. Birçok banka, internet sitesi ve mobil bankacılık hizmetlerinin bankacılık sektöründe kullanılmasıyla online olarak kredi başvurusu almakta ve belgesiz olarak belli tutarlarda kredileri şubeye gitmeden hesabınıza yatırmaktadır. Bunun için başvuru sırasında;

  • Kimlik belgesi veya fotokopisi,
  • İkametgah ya da son dönem güncel fatura örneği,
  • Teminat veya ipotek altına alınacak mala ait tapu ya da ruhsat belgesi,
  • Düzenli maaş sahibi olunmasa da gelir getiren ev, işyeri kira bedeli, faiz veya mevduat geliri,
  • Kefil gösterilecek kişi bilgileri

Gibi belgelerin temin edilmesi gerekmektedir. Bu belgeler genellikle şubeye teslim edildikten sonra ön onay alınan krediler kullanılabilmektedir. Ancak banka müşterisi olan kimseler, online olarak sisteme evrak yükleyerek de gelir belgesiz kredi kullanma hakkına sahip olmaktadır.

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Ziraat Bankası Gelir Belgesiz Kredi

Gerek bireysel faaliyetlerde gerekse de iş hayatında birçok meslek grubuna özel imkanlarla hizmet veren Ziraat Bankası, devlet bankaları arasında en çok kredi finansmanı sağlayan bankadır. Ziraat Bankası şubelerinden yapılacak bireysel ihtiyaç kredisi müracaatlarında gelir belgesi ibrazı zorunlu olsa da 30.000 TL’ye kadar gelir belgesiz kredi çekilmesi mümkündür. Gelir belgesiz krediden yararlanabilmek için taşınır veya taşınmaz malın ipotek gösterilmesi ve ipotek değerinin yüzde 75’inin çekilecek kredi tutarını karşılaması gerekmektedir. Ziraat Bankası gelir belgesiz kredilerinde geri ödeme taksitleri en fazla 36 ay olarak belirlenmekte faiz oranı ise aylık yüzde 2,35 olarak hesaplanmaktadır.

ING Bank Gelir Belgesiz Kredi

ING Mini Kredi; 1.500 TL ve 5.000 TL arasındaki limitlerde aylık 2,09 faiz oranıyla kredi kullandıran İNG Bank, 60 aya varan vadelerle gelir belgesiz kredi fırsatı sunar. Kredi başvuruları, şubelerden internetten ve mobil bankacılık uygulamalarından yapılmaktadır. ING müşterisi olunmasa bile kredi ön onayı alındıktan sonra şubeden kefilsiz ve teminatsız kredi çekilmesi mümkündür.

Enpara Gelir Belgesiz Kredi

QNB Finansbank tarafından organize edilen ENPARA, 36 ay vade, aylık yüzde 2,49 faiz oranı ve 30.000 TL maksimum limit tutarıyla ihtiyaç kredi kullandırmaktadır. Kredi başvurusunun başarılı olması için kredi skorunun yüksek olması ve kredi sicil notunun bankalarca takip edilen kişiler arasında bulunmaması şartı aranmaktadır. Online müracaat sonucunda ön onay ile birlikte belirlenen adrese kurye ile belgeler gönderilmekte belgelerin doldurulmasıyla kefilsiz, teminatsız kredi sahibi olunmaktadır.

TEB Gelir Belgesiz Kredi

CEPTETEB evraksız kredi başvurusu; Türkiye Ekonomi Bankası, CEPTETEB avantajlı kredi paketleriyle değişen vade seçenekleri ve aylık yüzde 1,99’dan başlayan faiz oranlarında 50.000 TL’ye kadar kredi finansmanı sağlamaktadır. CEPTETEB kredi başvurunda bulunmak için internet bankacılığı, mobil bankacılık, cepteteb.com.tr internet adresi kullanılabilmektedir. Kredi başvurusu dakikalar içinde sonuçlandırılmakta kredi başvurusundan olumlu yanıt alınması halinde şubeden ihtiyaç kredisi anında çekilebilmektedir. CEPTETEB gelir belgesiz kredilerde kredi sicil notunun yeterli olması gerekmektedir. Kredi notunun yüksek olmaması halinde ipotek veya teminat gösterilerek kredi kullanılmaktadır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Senetle para