Kredi kartım kaç günde gelir sorusunun cevabı için lütfen yazımızın devamını okuyun. Yazımızda ayrıca kredi kartım kaç günde çıkar, kredi kartımı kim getirecek, kredi kartı gelmezse ne yapmak gerekir, kredi kartı gelmeden kullanabilir miyim? gibi soruların da cevaplarını bulabilirsiniz.

Kredi kartım kaç günde gelir?

Bu soruya kısaca cevap vermek gerekirse; kredi kartı onaylanmışsa 14 günlük süre içerisinde elinize ulaşacaktır. Yani onaylanan kredi kartı 2 haftada geliyor. Bu süre bazen 1 gün gecikerek 15 güne kadar da uzamaktadır. Bankanın onay verdiği kredi kartının basım süreci yaklaşık 10 gün sürer. Bu süreye bir de kargolama ve kargonun ulaşması eklenerek toplam süre en geç 15 gün olarak belirlenir. Bu süreç size bankanızdan gelen mesajlar (SMS) ve mailler ile aktarılır. Yani bilgilendirme mesajlarını alırsınız.

Onaylanan ve basılan kredi kartları kurye ile bizzat size teslim edilir. Her ne kadar 15 günlük bir süreç sonunda kredi kartınıza kavuşuyor olsanız da bazen kuryelerin yoğunluğu ve maalesef işgüzarlıkları sebebiyle 20 güne kadar çıktığı da olabilir. Bu durumda bankanızı arayarak süreçle ilgili bilgi almaya çalışın. Tabi bu noktada resmi tatiller ve haftasonlarının ayrıca hesaplanması gerektiğini bilmelisiniz.

Kredi kartımın gelme süresini nasıl takip ederim?

Kredi kartının teslimatının ne durumda olduğunu takip etmek için bankanızı kullanabilirsiniz. Bunun için bankanızın internet sitesine girerek kredi kartınızın geliş sürecini takip edebilirsiniz. Eğer ilgili bankanın bir müşterisi değilseniz bile her daim bankanın çağrı merkezindeki müşteri temsilcilerinden süreci takip edebilirsiniz.

Bu yazıyı da okumalısınız: Kredi kartım kayboldu ne yapmam lazım?

Kredi kartım gelmedi, ne yapmalıyım?

Eğer kredi kartınız maximum 15 gün içerisinde size ulaşmadıysa mutlaka en kısa zamanda bankanızı arayın ve durumu öğrenin. Bazı durumlarda kredi kartının basım süreci geciktiğinden ya da henüz kuryeye teslim edilmediğinden süreç uzayabiliyor. Bunlara ek olarak kurye sizi adresinizde bulamamış olabilir.

Kredi kartımın hızlı gelmesi için ne yapmam gerek?

Eğer kredi kartım hızlı gelsin istiyorsanız kredi kartı başvurusu esnasında “Kredi kartımı şubeden almak istiyorum” seçeneğini seçmelisiniz. Böylelikle kredi kartınızı 7-10 iş günü içerisinde alabilirsiniz. Kurye ile uğraşmadan kredi kartınızı hızlı bir biçimde almak istiyorsanız ya da evde olamıyorsanız müsait bir zamanınızda ve mesai saatleri içerisinde banka şubesine giderek kredi kartınızı alabilirsiniz.

Kredi kartım gelmeden kullanabilir miyim?

Bazı müşteriler kredi kartlarını henüz ellerine fiziksel olarak kart ulaşmadan kullanmak isterler. Eğer kredi kartınız gelmeden kullanmak istiyorsanız daha önce ilgili banka ile çalışmış olmalı ve bunu mutlaka kredi kartı başvurusu esnasında belirtmelisiniz. Bu adımları tamamladıktan sonra kredi kartınızı QR kod, internet alışverişi gibi işlemlerde kullanabilirsiniz.