QNB Finansbank borç transfer kredisi ile ilgili tüm detaylar yazımıda. Mevcut borçları tek bir borç altında toplamak üzere verilen QNB Finansbank borç transfer kredisi ile diğer bankalara olan borçlar ödenebilir. Bu yönüyle borç birleştirme olarak da ifade edilen kredi uygun ödeme koşullarına sahiptir. Diğer bankalara karşı yapılacak olan ödeme için tüm EFT işlemleri ücretsizdir.

QNB Finansbank Borç Transfer Kredisi

Sunulan borç transfer kredisi için faiz oranları kredi başvurusunda bulunan kişinin kredi puanına göre farklılık gösterir. Kredi notu yüksek olan kişiler uygun faiz oranlarından yararlanabilir. Banka bu oranlar üzerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir. Genel olarak faiz oranları aylık %2,15’ten başlar ve kredi notuna, kredinin vadesine bağlı olarak farklılık gösterir.

QNB Finansbank Borç Transfer Kredisi Başvuru Koşulları

Borç transfer kredisi ile diğer bankalara olan kredi kartı ya da ihtiyaç kredisi borçları QNB Finansbank bünyesine transfer edilir. Bu ödemelerde kredi kartı borçlarının bir kısmı ödenebilir ancak ihtiyaç kredilerinin tamamı kapatılır. Kredi kartı için ilgili ekranda yer alan tutarın altında transfer ödemesi gerçekleştirilmez. Transfer kredisi için işlem yapılan saate bağlı olarak karşı EFT işlemleri bir sonraki iş günü hesaba aktarılabilir. Sağlanan bu krediden yararlanabilmek için ek hesap, konut kredisi ya da QNB Finansbank borçları haricindeki ödemeler için başvuruda bulunmak gerekir. Kredi kartı borcunu ödemek için transfer kredisine başvuruluyorsa ekstra bir işlem yapmaya gerek duyulmaz ancak kredi ödemelerinde bankaya bilgilendirme yapılır.

QNB Finansbank Borç Transfer Kredisi Başvurusu

QNB Finansbank borç transfer kredisi başvurusu cep telefonu üzerinden ya da internet şubesinden yapılabilir. Ancak internet şubesini kullanabilmek için banka müşterisi olmak gerekir. Cep telefonu üzerinden başvuru yapılacağında ön başvuru için TC kimlik numarası yazılıp 5030’a kısa mesaj gönderilir. Gönderilen mesaja kısa süre içerisinde geri dönüş yapılır.  Mesajla başvuru yapmak tüm operatörlerden 0,65 TL şeklinde ücretlendirilir. Olumlu sonuç alındığı takdirde kesin başvuru için en yakın QNB Finansbank şubesine gidilebilir. Bunlara ek olarak QNB Finansbank şubesi üzerinden de borç transfer kredisi başvurusu yapılabilir.

Bu yazıyı da okumalısınız: Denizbank Kurtaran Hesap Nedir?

QNB Finansbank Borç Transfer Kredisi Gerekli Evraklar

Borç transfer kredisi almak için toplam üç tane belgeye ihtiyaç vardır. Bunlardan ilk nüfus cüzdanı ya da noter onaylı suretidir. İkinci belge gelir belgesidir. Gelir belgesi ön onay alınamaması durumunda talep edilir. Son olarak ise adres kayıt sistemi üzerinde adres bilgileri güncel değilse son üç ay içinde düzenlenmiş olan doğalgaz, sabit telefon, su, elektrik ya da cep telefonu faturalarından birinin olması gerekir.