QNB Finansbank nakit avans ile en uygun faiz oranlarıyla nakit avans çekmek için gereken bilgiler eksiksiz olarak burada.

QNB-Finansbank-nakit-avans

QNB Finansbank nakit avans

QNB Finansbank Nakit Avans Nedir?

Karşımıza çıkan tüm bankaların kredi kartlarında nakit avans fırsatı vermektedir, fakat en uygun koşullar yine QNB Finansbank’ta. Rutin olarak milyonlarca kullanıcı ayda birkaç kez nakit ihtiyacı duyarak, kartlardan ödemeler yapmaktadır. Bununla birlikte gösterilmekte olan ilgiye oranla bankalar her zaman için bu alanda çalışmalarına hız kesmeden devam ederler. Devamlı olarak bu sistemi kullanan müşteri sayısı da asla azımsanamaz.

İlk kez kullanacaklar için ve QNB Finansbank’ın nakit avans konusunda sağladığı avantajları tam olarak anlamak için gerekli olan tüm bilgiler burada. Bazı bankaların uyguladıkları yüksek faizler neticesinde, normal kredi kullanmak bazı durumlarda daha cazip gelebilir. Bunun bilgisini alarak hareket etmek çok daha kazançlı bir hamle olabilir. Örneğin kredi kartından nakit avans çektiğinizde 1.000 TL için geri dönüşümü 1.300 lirayken, normal kredide 1.200 lira gibi fark oynayabilir. Sürekli değişen dengeleri gözeterek, yanlış bir hamle yapılmasını engellemek gerekmektedir.

Net olarak bilinmesi gereken kavramsa bu uygulama kredi ve kredi kartının birleşimi manasına gelmektedir. Bu alanda da yapacağınız nakit çekimler için taksitlendirme fırsatı bulacaksınız. Burada ne kadar fazla taksit sayısı varsa, faiz bir o kadar yükselirken, kredi kartı limitinizi doldurmuş olabilirsiniz. Borcunuz taksit ödedikçe limite yansır ve yatırdığınız miktar kadar tekrar harcama yapma hakkınız olacaktır.

QNB-Finansbank-taksitli-nakit-avans

QNB Finansbank taksitli nakit avans

QNB Finansbank Nakit Avans Nasıl Çekilir?

Nakit avans çekmek adına bilmeniz gerekenler, genel olarak bankaların koydukları koşullara göre şekillenmektedir. QNB Finansbank’ta nakit avans çekme koşulları olarak kredi kartını tercih etmeniz durumunda taksitlendirme için masraf ödemezsiniz. Böyle bir şans direk olarak cebinize kazanç olarak geri dönüş sağlayacaktır. Taksit sayısının çok veya az olması herhangi bir şeyi değiştirmeyecektir.

Fakat bu işlemleri gerçekleştirmek için son 1 sene boyunca, kullanmakta olduğumuz kredi kartı borcunuzun en az asgari miktarını ödemiş olmanız gerekmektedir. En fazla 3 defa kart borcunuzu aksattıysanız, direk olarak işlemleriniz iptal edilecektir. Bu aşamadan sonra ilerleyen dönemlerde borcunuzu tam olarak öderseniz, tekrar aktif olarak düzenli yatırımlar yaparsınız, bu fırsatlardan faydalanabilirsiniz.

Bu yazıyı da okumalısınız: Öğrencilere kredi kartı veren bankalar

QNB Finansbank Nakit Avansın Dezavantajları Nelerdir?

Böyle bir nakit para çekimi yapmaya karar verdiğinizde faiz oranlarını en iyi şekilde değerlendirmek gerekmektedir. Özellikle yeni yılla birlikte faiz oranlarındaki dengeleri gözetmek, yapmayı düşündüğünüz hamlelerin, daha kârlı olmasın neden olacaktır. Bu durumda direk olarak nakit para akışınızın korunmasında katkı sağlar.

Fakat normal kredi kullanmak yerine böyle bir seçim yapıyorsanız, kredi değerlerinden daha kazançlı çıkmak zorundasınız. Çünkü ikisi de sizin isteklerinize göre hareket edecektir. Kredi kartından nakit para çekiminin dezavantajlarını gözetme yarar var. Kredi kartlarında nakit avans doğru zaman yapılması gereken bir tercihtir.