Vakıfbank Sonbahar Kredisi

Vakıfbank tarafından ihtiyaç kredisi kapsamında düzenlenen Vakıfbank sonbahar kredisi uygun faiz oranı ve vade seçenekleri ile müşterilere finansman desteği sağlar. Eylül ayının gelmesiyle birlikte düzenlenen bu kredi kampanyası ile özel sektör çalışanları, emekliler ve kamu personeli için nakit akışı sağlanır. Banka tarafından düzenlenen kredi kampanyaları sayesinde beklenmedik nakit ihtiyaçları daha uygun koşullar altında karşılanabilir.

Vakıfbank Sonbahar Kredisi SMS Başvurusu

Sonbahar kredisine başvuru yapmak için SMS ile başvuru seçeneği tercih edilebilir. Buna göre aralarında birer boşluk bırakmak kaydıyla büyük harflerle KREDI yazıp TC Kimlik No yazıp Aylık Geliri yazıp 5724’e sms atılır. Gönderilen SMS’in ardından banka tarafından ilgili kişiye kısa süre içerisinde geri dönüş yapılır. SMS başvurusu haricinde en yakın Vakıfbank şubesine gidilerek de kredi başvurusu yapılabilir. Bu durum tüm kredi türleri için geçerlidir. Kredinin türüne bağlı olarak internet şubesi ya da telefon bankacılığı üzerinde de kredi başvuruları kabul edilir. Bu tarz başvurularda banka yetkili kişisi tarafından geri dönüş yapılır.

Vakıfbank Sonbahar Kredisi Özellikleri

Vakıfbank sonbahar kredisi diğer bazı kredi türlerinden farklı özelliklere sahiptir. Buna göre bu kredi aylık eşit taksitli, artan taksitli ve azalan taksitli şekilde ödenebilir. Bunun yanı sıra üç ayda bir eşit taksitli, üç ay ödemesiz dönemli aylık eşit taksitli, son taksit balon ödemeli ve değişken taksitli geri ödemeli olmak üzere ödeme seçenekleri de vardır. Bu sayede dileyen herkes kendine en uygun ödeme şeklini tercih ederek sonbahar kredisi kullanabilir.

Sonbahar kredisi kapsamında vade aralığı üç ay ile otuz altı ay arasında belirlenir. Kredinin limitine bakıldığında ise minimum 3000 TL olan kredi tutarı en fazla 90.000 TL olabilir. Bu kredi için Vakıfbank tarafından belirlenen faiz oranı ise %2.39 şeklindedir. Ancak bankanın ilgili kişinin kredi notuna bağlı olarak faiz oranında değişiklik yapma hakkı vardır. Bunlara ek olarak çekilecek olan kredi tutarının binde beşi şeklinde kredi tahsis ücreti alınırken buna bir de BSMV yani Banka Sigorta ve Muamele Vergisi ilave edilir.

Vakıfbank Sonbahar Kredisi Önemli Noktalar

Vakıfbank sonbahar kredisi için başvuru yaparken gerekli durumlar haricinde kefil ön şartı aranmaz. Kampanya boyunca Vakıfbank’ın faiz oranlarını ve alınacak ücretleri değiştirme hakkı vardır. Kredi kampanyası kapsamında sunulan artan taksit olanağından yararlanabilmek için müşteri skor ve gelir bilgileri banka kapsamında değerlendirilir. Buna bağlı olarak banka nezdinde kredi kullanma koşullarında değişiklik yapılabilme hakkı bulunur.