Yapı Kredi Sim Bloke Kaldırma işlemleri için tam bir rehber sizleri bekliyor! Teknolojinin hayatımızda en baş noktalardan biri haline gelmesi ve 4.5 G teknolojisinin hayatımıza girmesiyle birlikte insanlar sim kartlarını değiştirmeye başladılar. Özellikle tüm operatörlerin ortak karar ile beraber topluca geçiş yapıyor olması, hemen hemen herkesin sim kartını değiştirmesine sebep oldu. Sizin de bildiğiniz gibi sim kartları değiştirilirken sadece bir kimlik fotokopisi vermeniz yeterli oluyor ama bu da hem günlük hayattaki resmi işlerde hem de bankacılık ve finans işlemlerinde bazı güvenlik açıklarına yol açıyor. Bundan dolayı bankalar sizin güvenliğinizi sağlamak amacıyla sim kartlarınıza bloke koyuyor. Eskiden sim blokesi kaldırma zahmetli bir iş olarak kabul edilse de, bankaların dijital anlamda attığı adımlar çerçevesinde tamamen kolay hale gelmiştir. Peki Yapı Kredi Sim Bloke Kaldırma nasıl yapılır?

Yapı Kredi Sim Bloke Kaldırma

Yapı Kredi sim bloke kaldırma ihtiyacı tam da bu noktada ortaya çıkıyor. Güvenliğimizi sağlamak amacıyla akıllı SMS’ler tek şifre tek kullanımlık şifre içeren SMS ile bloke ediliyor. Fakat bu durumu da aşmak kolaydır. SIM kart değişikliği yaptığınızda veya sim kartınızı 4.5 G teknolojisine taşıdığınızda yapılan bu düzenlemeden bankanın haberi olmadığı için SIM kart blokesi yapılmaktadır. SIM kart blokesini kaldırmazsanız mobil şubeden işlem yapma olanağınız yoktur. Ayrıca 3 boyutlu güvenlik içeren internet alışverişleri de yapamazsınız.

Bunun yanı sıra SMS ile şifre belirleme işlemleri de yapamazsınız. Mağazalarda alışveriş kredisi başvurusu ya da alışveriş kredisi ile ürün satın alma işlemi de gerçekleştiremezsiniz. SIM kart bloke kaldırmak için Yapı Kredi internet şubesine başvurabilirsiniz ya da ATM’lere başvurabilirsiniz. Yapı Kredi mobil veya İnternet bankacılığına girmeye çalıştığınızda Sim Kart Bloke uyarısı alıyorsanız, daha sonra ekranda karşınıza gelecek adımları takip ederek işlemlerinizi rahatlıkla halledebilirsiniz.

Yapı Kredi Sim Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi Sim Bloke Kaldırma işlemi için karşınızda bir çok seçenek bulunuyor. İşinize en kolay gelen seçeneği değerlendirerek dakikalar içinde sim bloke kaldırabilirsiniz. Sim kart bloke kaldırmak için İnternet Bankacılığı, Mobil Şubeler, Müşteri Hizmetleri veya direkt şubeler üzerinden işlem yapabilirsiniz.

Buraya dikkat:

Bazı bankalar sim kart bloke kaldırma işlemini mobil şube üzerinden yapmamaktadır.

Bunun için Yapı Kredi müşteri hizmetlerine başvurarak sim kart blokenizi kolay bir şekilde kaldırabilirsiniz. SIM kart blokesini internet şubesinden kaldırmak için:

yapi-kredi-sim-bloke-kaldirma1

  • İnternet şifresini girmeniz ve ardından kullanıcı kodunuzu girmeniz gerekir.
  • Eğer sim kartınız bloke edilmişse cep telefonunuza SMS gönderilir.
  • İnternet şubesine giriş ekranından bloke kaldırma yolunu izleyebilirsiniz.
  • Güvenlik için ekrandan bazı sorular sorulacaktır, kimlik bilgilerinizi doğru bir şekilde girmeniz istenecektir.
  • Bu işlemler başarıyla tamamlandı ise akıllı SMS şifresi ile artık internet şubesine giriş yapabileceksiniz.
  • Aynı işlemi kurumsal sim kart bloke kaldırma amacıyla da yapabilirsiniz.
  • Eğer bireysel internet işlemleri için herhangi bir şifreniz yoksa ya da şifrenizi unuttuysanız menüde yer alan şifremi unuttum sekmesine tıklayarak kullanıcı kodunuzu ve TC kimlik numaranızı girmeniz yeterli olacaktır.
Uzun vadede en iyi yatırım yöntemleri
Eğer dilerseniz “Uzun vadede en iyi yatırım yöntemleri” yazımıza da göz atarak bilgi edinebilirsiniz.

Yapı Kredi ATM’lerinden Sim Bloke Kaldırmak

Diğer bir seçeneğiniz ise ATM’lerdir. ATM üzerinden kısa süre içinde sim bloke kaldırma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. ATM’lerde yapacağınız işlemler için kredi veya banka kartınızın yanınızda bulunması gerekmektedir. Kartınızı ATM’ye taktığınızda ise zaten karşınıza uyarı ekranı olarak Yapı Kredi Sim Bloke ekranı gelecek ve kaldırmanız için yönergeler uygulanacaktır.

Kullanıcı İşlemleri – Sim Kart Blokesi Kaldırma ve Akıllı SMS İşlemleri – Yapı Kredi Sim Bloke Kaldırma

Sırasıyla üstteki adımları takip ederek ATM’ler üzerinden Sim Bloke kaldırma işlemlerini halledebilirsiniz. ATM’lerden yapacağınız bloke kaldırma işlemleri dakikalar içinde sonuçlanacak, telefonunuza yeniden SMS gelmeye başlayacaktır. İşlem tamamlandığında ise bilgi SMS’i gönderilecektir.

Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri’nden Sim Bloke Kaldırmak

Diğer bir seçeneğiniz ise Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri’ni arayarak Sim kart blokenizi kaldırmak istediğinizi söylemektir. Aslında sim kartınızda bloke olduğundan, müşteri hizmetlerini aradığınızda karşınıza gelecek ilk menü Yapı Kredi Sim Bloke Kaldırma menüsü olacaktır. Bu menüye giriş yaparak sizden istenilen bilgileri tuşlayabilir, işlemleri hallettikten sonra müşteri temsilcisine bağlanabilirsiniz. Yapı Kredi müşteri hizmetleri numarası: 444 0 444 / 0850 222 0 444