Ziraat Bankası Bankkart Combo Özellikleri

Hem banka kartı hem de kredi kartı özelliği bulunan ve Ziraat Bankası tarafından sunulan Ziraat Bankası Bankkart Combo çift kart taşıma derdine son verir. Kartın ön kısmında kredi kartına arka kısmında ise banka kartına ait bilgiler yer alır. Bu kartı kullanırken yapılması gereken tek durum POS cihazından kart geçilirken banka kartının mı yoksa kredi kartının mı kullanılacağını belirtmektir. Bu kart ile birlikte banka ile anlaşması olan işyerlerinden taksitli şekilde alışveriş yapılabilir. Aynı zamanda puan biriktirme özelliği de olan Bankkart Combo ile bankanın düzenlediği kampanyalardan da yararlanılabilir.

Ziraat Bankası Bankkart Combo

Dünya çapında Visa ve MasterCard kartların geçerli olduğu her yerde kullanılabilen Bankkart Combo ortak tek şifre ile kullanılır. Temassız özelliği de bulunan bu kart banka kartı ve kredi kartında bulunması gereken tüm özelliklere sahiptir. Kart ile internet üzerinden de alışveriş yapılabilir. Kredi kartı ile yapılan internet alışverişlerinde kartın önündeki kredi kartı bilgileri ve arkasında yer alan CVC2 numarası eksiksiz şekilde yazılır. Banka kartı ile alışveriş yapılacağında ise kartın arkasındaki bilgiler girilir.

Ziraat Bankası Bankkart Combo kartının kredi kartı özelliği ile nakit avans çekimi yapılabilir. Nakit ihtiyaçları ülke içerisindeki en yakın Ziraat Bankası ATM’lerinden ya da MasterCard/Visa logosu bulunan ATM’lerden de karşılanabilir.

Bu yazıyı da okumalısınız: Banka müşteri hizmetlerine hızlı bağlanma

Ziraat Bankası Bankkart Combo Başvuru

Bankkart Combo başvurusu Ziraat Mobil, SMS, internet şubesi, bankanın web sitesi, en yakın Ziraat Bankası şubesi, ATM’ler ve müşteri iletişim merkezi üzerinden gerçekleştirilir. Bu başvuru kanallarının seçimi isteğe bağlı olup yapılan başvuruya kısa süre içerisinde SMS ile geri dönüş yapılır. Başvurunun onaylanmasından sonra kartın kullanılabilmesi için banka kartı ile şifreli bir işlem yapılır. Ardından kredi kartı özelliğini aktif hale getirmek adına kart ATM’ye takılır ve kredi kartı seçilir.

Kart kullanıma açıldıktan sonra şifre oluşturmak için ATM, Ziraat Mobil, bankanın internet şubesi, Ziraat Bankası Bankkart Combo için Mobil ya da müşteri iletişim merkezi tercih edilir. Belirlenen şifre hem kredi kartı hem de banka kartı için geçerlidir. Bu şifre POS ve ATM’ler için kullanılabilir.

Ziraat-Bankası-Bankkart-Combo-başvuru-yolları

Ziraat Bankası Bankkart Combo başvuru yolları